PRAVIDLA SOUTEŽÍ LIGA - Klub FTC

Přejít na obsah
LIGA FTC
PRAVIDLA TIPOVACÍ SOUTĚŽE – LIGA FTC 2018-19
1. Tipujeme všechna utkání nejvyšší fotbalové soutěže České republiky, soutěž je rozdělena do výkonnostních lig:
a) Elitní ligy – 1. a 2. liga FTC, každá o 16 hráčích
b) Zájmové ligy – Třetí liga, Zakladatelská liga a Kočičí liga, počet hráčů není specifikován
2. Soutěž je vypsána na 35 kol. V elitních ligách se po 30. kole uzavře základní část a jednotlivé ligy se rozdělí do dvou osmičlenných skupin dle pořadí.

Tipování
3. Hráč tipuje utkání jednotlivých kol pouze jedno-tipy (1-0-2) jež odevzdá přes webové rozhraní: http://www.tipovackaftc.cz
4. V případě poruchy tipovacího portálu, lze tipy odevzdat na e-mail: klubftc@gmail.com, případně sms: 777 232 155
5. Tipované kolo bude přijato k vyhodnocení před stanovenými termíny v kalendáři FTC na:
a) https://calendar.google.com

Bodování
6. Kladné body – uhodnuté utkání kola je ohodnoceno ligovými body v závislosti na počtu hráčů, jež utkání tipovali a uhodli v dané lize:
a) 1 bod utkání uhodli 2/3 a více hráčů ligy
b) 1,5 bodu utkání uhodli méně než 2/3 hráčů ligy
c) 2 body utkání uhodli méně než 1/3 hráčů ligy
7. Minusové body – (platí pouze pro 1. a 2. ligu) v kole jsou sčítány neuhodnuté tipy:
a) neuhodnuté tipy 1 - jedničky jsou sečteny, za každý třetí a další je uděleno vždy po -0,5 bodu
b) neuhodnuté tipy 0 - nuly a 2 - dvojky jsou sečteny dohromady, za každý čtvrtý a další je uděleno vždy po -0,5 bodu
c) za netipované kolo jsou uděleny -2 body
8. Součet bodů za uhodnutá utkání dle pravidla 6, respektive za uhodnutá a neuhodnutá utkání dle pravidla 5 a 6, stanový bodový zisk hráče v kole.

Vyhodnocení základní části 1. a 2. ligy
9. V tabulce po 30. kole 1. a 2. ligy jsou hráči sečteny jejich bodové zisky. Tabulka je seřazena podle následujících kritérií:
a) vyšší celkový součet bodů za 30 odehraných kol soutěže
b) vyšší celkový počet uhodnutých utkání za 2 body
c) vyšší celkový počet uhodnutých utkání za 1,5 bodu
d) vyšší celkový počet uhodnutých utkání
10. Hráči na 1. - 8. místě tabulky hrají ve skupině o titul, respektive o postup, hráči na 9. - 16. místě hrají o udržení v příslušné lize.

Vyhodnocení soutěže
11. V konečné tabulce po 35. kole jednotlivých skupin a lig jsou hráči sečteny bodové zisky za všechna kola. Tabulka je seřazena podle následujících kritérií:
a) vyšší celkový součet bodových zisků za všechna kola soutěže
b) pořadí po základní části (skupiny elitních lig)
c) vyšší celkový počet uhodnutých utkání za 2 body
d) vyšší celkový počet uhodnutých utkání za 1,5 bodu
e) vyšší celkový počet uhodnutých utkán
12. Hráči, kteří se umístí na pohárových místech mají nárok na účast v následujícím ročníku soutěže Pohár FTC
a) elitní soutěže prvnívch osm hráčů v pořadí
b( zájmové ligy první čtyři hráči v pořadí
13. Vítězem soutěže je hráč, který se umístil na prvním místě konečné tabulky první ligy skupiny o titul.
14. Hráči, kteří se umístí na stanovených postupových či sestupových místech postoupí nebo sestoupí do stanovené ligy pro příští ročník soutěže
a) sestupová místa 1. ligy FTC: 13. – 16 místo
b) postupová místa 2. ligy FTC: 1. – 4. místo; sestupová místa 2. ligy FTC: 11. – 16. místo
c) postupová místa Třetí ligy: 1. – 6. místo